Szkolenia

Kim jesteśmy i jakie szkolenia z pierwszej pomocy oferujemy

Jesteśmy ludźmi z pasją ratowania ludzkiego zdrowia i życia. W skład naszego zespoły wchodzą ratownicy medyczni, ratownicy wodni, strażacy, żołnierze… czyli szeroko rozumiane służby ratunkowe. Swoją wiedzę i umiejętności przekazujemy na wszystkich poziomach nauczania rozpoczynając od przedszkoli do których kierujemy program psychoedukacyjny w postaci szkoleń z pierwszej pomocy.
To my jako piersi napisaliśmy i wydaliśmy bajkę o udzielaniu pierwszej pomocy „Miłoszek i wiewiórki”, książka cieszy się dużym uznaniem pedagogów a przede wszystkim jest ciekawą alternatywą przekazywania wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy. Niebawem ukarze się druga jej część przeznaczona dla klas 1-3.

szkolenia z pierwszej pomocy ćwiczenia na fantomie

szkolenie – pierwsza pomoc przedmedyczna

Kto prowadzi szkolenia z pierwszej pomocy

Naszym atutem jest kadra instruktorska, młodzi, aktywni zawodowo ratownicy zatrudnieni w zespołach ratownictwa medycznego, na szpitalnych oddziałach ratunkowych w izbach przyjęć oraz w szpitalnych zespołach reanimacyjnych. To dzięki nim jesteśmy w stanie w ciekawy sposób przekazać aktualną wiedzę opartą o własne doświadczenia. Nie opowiadamy o czymś czego sami nie wykonujemy, nie mówimy o tym co jest w książkach, bo to każdy może sam przeczytać. Dzielimy się częścią nas z uczestnikami kursów…

Co proponujemy?

Szkolenia z pierwszej pomocy w nagłych zdarzeniach i wypadkach w różnych wariantach, moduły wykładowe oraz ćwiczenia i symulacje medyczne. To od Ciebie zależy ile chcesz nam poświęcić czasu i jak bardzo chcesz utrwalić wiedzę. Oferujemy także kursy nurkowania, dysponujemy nowoczesnym sprzętem, stale serwisowanym. Zajęcia prowadzone przez żołnierzy jednostek, których w tym miejscu wymienić nam nie wolno… Z nimi będziesz czuł się pod wodą bezpiecznie.
 szkolenia z pierwszej pomocy przywracanie czynności oddechowych pokaz pierwszej pomocy

 

Baza dydaktyczna do kursów pierwszej pomocy oparta jest na najbardziej zaawansowanym sprzęcie marki Laerdal, Simulaids, Innosonian większość tych fantomów wypożyczamy również do szkół i innych  placówek oświatowych, których po prostu nie stać na zakup tak innowacyjnego sprzętu.
Nasza firma została założona w 2009 roku, od tej pory przeszkoliliśmy prawie 10000 osób. Z większych projektów możemy się pochwalić szkoleniami dla Izby Celnej w Przemyślu, Poczty Polskiej w Poznaniu czy niedawno debiutującej na giełdzie spółki Work Express. Stale współpracujemy z Metodycznym Ośrodkiem Kształcenia Nauczycieli „Metis” w Katowicach i Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Katowicach, dzięki temu można powiedzieć że nauczyciele na terenie śląska są doskonale przygotowani do udzielania pierwszej pomocy, bo ostatecznie to my, stale ich dokształcamy.

szkolenia z pierwszej pomocy reanimacja na fantomiezajęcia z fantomem

W 2014 roku do zespołu dołączył ADV BOX Krystian Gruba, połączyliśmy siły w szkoleniach i ruszyliśmy z nowym projektem www.bhpnavigator.pl
Zabezpieczamy firmom i osobom prywatnym dostęp do sprzętu niezbędnego do udzielania pierwszej pomocy i szerzej dbania o zdrowe i bezpieczne środowisko pracy. Nasz sklep dopiero rusza, niemniej jednak mamy pozytywne sygnały od kontrahentów i już wiemy że będzie to kolejne dobre posunięcie w kierunku zwiększania naszej oferty okołoratowniczej.
Chcemy być dla Was i dla Waszego bezpieczeństwa.
Chcemy zabezpieczeć wasze marzenia!

Szkolenia z pierwszej pomocy obejmują kursy:

Zapraszamy do kontaktu wszystkie zainteresowane osoby z Katowic, Chorzowa, a także z całego Śląska. Więcej informacji uzyskają Państwo pod numerem 507 143 356. Nie wiesz, które szkolenie wybrać? Zadzwoń do nas.

Szkolimy ściśle według standardów Polskiej Rady Resuscytacji

Realizujemy również programy profilaktyczne